Simurg'un Hikayesi

simurg

Simurg, dünyadaki bütün bilgiye ve tüm soruların cevaplarına sahip bir kuş. Kuşların sultanıdır ve Kaf Dağı'nın ardında bilgi ağacında yaşar. Efsaneye göre dünyadaki kuşlar sorularına yanıt, sorunlarına çözüm bulmak üzere Simurg’u bulmak için yola çıkarlar. Her biri birer dünyevi zorluğu veya hazzı temsil eden yedi vadi geçerler. Her vadide kuşların bir kısmı yolculuğu bırakır, gruptan ayrılır. Zorluklara ve geçici hazlara yenilmeden yedi vadiyi aşabilen 30 kuş Kaf Dağı’na, yani bilgiye ulaşır.

Şirket ismimizde yer alan Simurg, eğitim hizmetlerimizi temsil ediyor. Bilgiye ulaşmak için fedakarlık yapan, çaba harcayan katılımcılarla, tecrübe ve bilgi sahibi uzmanları bir araya getiriyoruz. Katılımcıları bir yolculuğa çıkartıyor, dünyevi zorluk ve hazlara takılmadan, yolda kalanlarla kalıcı bilgiye ulaşıyoruz.


Tulpar'ın Hikayesi

Tulpar, Türk mitolojisinde yer alan kahramanların (batır) atıdır. Tanrı (Kuday) tarafından batırlara yardım etmesi için yaratılmıştır. Batır Tulpar’ın yelesinden bir tutam kılı yanında taşır. Başı sıkıştığında, yardıma ihtiyaç duyduğunda kılı yakar ve Tulpar bir anda yanında beliriverir. Batırı refaha kavuşturduktan sonra kaybolur. Güçlü ve büyük kanatlarıyla uçabilen Tulpar, kanatlarını sadece büyük engelleri veya mesafeleri aşarken açar. Kanatlarını kimseye göstermez; eğer biri kanatlarını görürse Tulpar’ın yok olacağına inanılır.

Şirket ismimizde yer alan Tulpar, danışmanlık hizmetlerimizi temsil ediyor. Zorlukla mücadele eden kahraman ihtiyaç duyduğunda sahneye giriyoruz. Zorluk yaşanan konuyu anlamak için sorular soruyor, farklı açılardan değerlendirip uzmanlığımızı katarak kahramanın engelleri aşmasına yardımcı oluyor ve sahneden çıkıyoruz. Bu süreçte alçakgönüllülüğümüzü korumak, kanatlarımızı göstermemek düsturumuz.

tulpar
0532 635 60 25
bilgi@stakademik.com @stakademik
CoZone ODTÜ Teknokent Bilişim İnovasyon Merkezi,
Mustafa Kemal Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, 280/G-1260, Çankaya / Ankara